chalupy-chaty online

Čeští hasiči vyrazili do boje s požáry v Řecku - Novinky.cz

Odjezdy na dovolenou z pohledu hasičů

Své domovy opustíme na delší čas, a proto bychom před odjezdem na dovolenou neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti.  

Přijměte proto několik rad před odjezd na dovolenou:

  • Při odjezdu na dovolenou zkontrolujte, zda máte vypnuty všechny spotřebiče (sporák, žehlička apod.).
  • Spotřebiče, u kterých to lze, zcela odpojte z elektrické sítě, v případě televizoru i od antény. Chráníte tak svůj majetek před poškozením či úplným zničením v případě úderu blesku či prudkého výkyvu napětí v elektrické síti.
  • Uzavřete hlavní přívody plynu a vody.
  • Zhasněte všechna světla a zavřete okna, i když bydlíte ve vyšších patrech. Prudký déšť může způsobit škody nejen uvnitř vašeho bytu, ale může dojít k protečení vody i k sousedům pod vámi. Prudký poryv větru může způsobit i rozbití skla v okně a padající střepy mohou zranit někoho před domem.
  • Kdyby přece jen došlo k nějaké nepříjemné události, je dobré se domluvit se sousedem či známým a nechat u něj rezervní klíče. Hasiči tak budou moci rychleji zasáhnout, nebudou se muset dostat dovnitř násilím a ničit např. vstupní dveře.
  • Pro úplnou jistotu můžete nechat u souseda i kontakt na místo vašeho pobytu, abyste se mohli v případě potřeby urychleně vrátit domů.

Podle statistik se nejčastěji na vzniku požáru podílí lidská nedbalost, zanedbání bezpečnostních pravidel a kouření. V domech a bytech jde nejčastěji o technické závady, často právě na topidlech nebo elektrospotřebičích. Nebezpečná je také hra dětí se zápalkami. Zejména o prázdninách je taková hra častou příčinou požárů stohů slámy nebo sena, ale i hospodářských nebo obytných budov. Děti nemohou následky svého jednání posoudit a dospělí jsou povinni ze zákona dbát, aby svým jednáním nezpůsobily požár.

Silvestr 2022

Silvestr 2021 / 2022

Plánujete oslavit silvestr na horách nebo kdekoliv jinde v ČR nebo SR a hledáte vhodné ubytování? Rezervujte si chatu, chalupu, hotel, penzion či apartmán s dostatečným předstihem, neboť poptávka po silvestrovských pobytech značně přesahuje nabídku.

https://katalogy.chata.cz/?partnerId=2457

Zimní dovolená 2022 – ubytování na horách

Hory 2022

Zimní dovolenou na horách si nenechá ujít téměř nikdo. Dny strávené na sjezdovkách střídají večery ve vyhřátých chatách s přáteli u krbu a dobrého pití. Ať už plánujete víkendové lyžařské pobyty nebo na hory jedete s dětmi o jarních prázdninách, jistě Vás zaujme naše široká nabídka ubytování. Upřednostňujete chaty, chalupy, apartmány nebo naopak pohodlí rodinného penzionu? Vyberte si z naší nabídky ubytování na horách a prožijte příjemnou zimní dovolenou!

Zvolte si termín na jarní prázdniny 2022

https://katalogy.chata.cz/?partnerId=2457

Velikonoce

Ubytování na Velikonoce

Pokud velikonoční svátky chcete raději využít k cestování, prohlédněte si naši nabídku vhodného ubytování po České a Slovenské republice. Tyto objekty často kromě samotného ubytování nabízí také speciální velikonoční pobytové balíčky, které Vám umožní poznávat velikonoční zvyky jiných oblastí či si pouze odpočinout. Neváhejte a rezervujte si ubytování včas!

https://katalogy.chata.cz/?partnerId=2457

Levné ubytování

Dovolená není jen o utrácení vydělaných peněz, ale také o odpočinku a poznávání nových míst. A na to nepotřebujete bydlet v pětihvězdičkovém hotelu. My Vám proto přinášíme nabídku levného ubytování s cenou do 150 Kč na osobu na noc. Nízké ceny je dosaženo především u chat, chalup určených pro více osob, případně u ubytování s menším standardem ubytování (ubytovny, autokempy či rekreační střediska. Vyberte si z naší nabídky levného ubytování a rezervujte si objekt co nejdříve! Doporučujeme nyní rezervaci  letní dovolené

Apartmán(y) Čechův mlýn Hřebečníky

https://katalogy.chata.cz/?partnerId=2457

Chaty s bazénem

Toužíte po klidné dovolené na chatě či chalupě, ale chtěli byste něco navíc? V naší nabídce naleznete řadu chat či chalup, které disponují vlastním bazénem. Pohodlí koupání v soukromí pronajaté chaty či chalupy ocení jak rodiny s dětmi, tak skupinky přátel. Dopřejte si dovolenou „u vody“ a nenechte si ji nikým a ničím zkazit – zarezervujte si chatu či chalupu s bazénem!

Chata Svahova 1 Boleboř

https://katalogy.chata.cz/chaty-s-bazenem/?partnerId=2457